close

„Praktyka dla praktyka” po raz trzeci!

Trzymajcie rękę na pulsie – już niedługo startuje nabór do kolejnej edycji programu. Na praktyków czekają biblioteki w Gdyni, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Olsztynie oraz w Starym Sączy (woj. małopolskie).

Wymiany realizowane będą od września do października. Osoby zainteresowane udziałem na podstawie opisu biblioteki i stanowiska pracy wybierać będą bibliotekę, w której chcieliby odbyć 5-dniową wymianę. Następnie spośród przesłanych zgłoszeń nasi praktycy wybiorą tych, z którym „zamienią się butami”, a raczej… „biurkami” 🙂 Warunek jest jeden: wymieniający się praktycy muszą na co dzień wykonywać podobne zajęcia. Dobrze też, aby praktyk miał swojego opiekuna, czyli kogoś kto zajmie się nim na miejscu – przygotuje plan pracy, oprowadzi po bibliotece czy zaproponuje miejsce, w które warto zwiedzić lub gdzie smacznie można zjeść obiad 🙂 

Koszty poniesione przez praktyków zostaną zwrócone do kwoty 1600 zł (400 zł na przejazdy i 1200 zł za noclegi). W tej edycji programu nie zwracamy kosztów związanych z wyżywieniem. Więcej informacji w zakładce „O programie”.

Biblioteki, w których będzie można odbyć wymianę w III edycji:
-Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni
-Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
-Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
-Biblioteka Miejska w Łodzi
-Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
-Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie
-Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

      Biblioteka Gdynia

      The author Biblioteka Gdynia

      Organizator projektu "Praktyka dla praktyka".