close

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Szukasz nowych inspiracji w zawodzie bibliotekarza? Chcesz dołączyć do zespołu Biblioteki w Nieporęcie?

Tutaj wymienisz się z Anną.

Praca w bibliotece to moja pasja! Od lat szukałam miejsca gdzie spełnią się moje zawodowe marzenia. I oto jest! Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt. Zapraszam cię do mojego drugiego domu.

Biblioteka mieści się w budynku dzielonym z Ochotniczą Strażą Pożarną
i Gminnym Ośrodkiem Kultury. Nie mamy za dużo miejsca ale wcale nam to nie przeszkadza w realizowaniu ciekawych projektów dla mieszkańców.

Zespól mamy niewielki ale z energią równą kreskówkowym Atomówkom.

Wszystkie wykonujemy klasyczne prace bibliotekarskie i dużo, dużo więcej. Każda z nas ma jednak swojego konika i tym się wyróżniamy. Madzia jest bardzo uzdolniona manualnie i szalenie kreatywna, z kilku serwetek, kawałka drewna i kleju wyczaruje cuda z decoupage. Na jej warsztaty miejsca kończą się pół godziny po ogłoszeniu na Facebooku. Ania wyczytała już chyba wszystko zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Uwielbiana przez czytelników bo prowadzi z nimi długie dysputy. Zajmuje się u nas lekcjami bibliotecznymi i zajęciami dla dzieci. No i ja, również Ania specjalizuję się w spotkaniach autorskich, prowadzę swój autorki projekt „Być kobietą” i ciągle wymyślam nowe inicjatywy żeby nie było nudy. Wszystko to spina nasza Dyrektor Agnieszka, która jako jedyna potrafi nas okiełznać i udoskonalić nasze pomysły.

Gdy do nas przyjedziesz będziesz miał/a okazję zobaczyć nie tylko naszą codzienną pracę w bibliotece w Nieporęcie ale również w naszej filii w Kątach Węgierskich i w filii w Zegrzu Południowym. Weźmiesz udział w kreatywnym warsztacie prowadzonym przez Madzię, w lekcji bibliotecznej dla najmłodszych według scenariusza Ani oraz dowiesz jak przygotować event cykliczny dla kobiet.

Podczas twojego pobytu opowiemy ci ciekawą historię naszej Gminy
i oprowadzimy po urokliwych miejscach. A trzeba ci wiedzieć, że biblioteka położona jest nad malowniczym Kanałem Żerańskim. Natomiast atutem Gminy jest Jezioro Zegrzyńskie – sztuczne jezioro, służące zaopatrzeniu
w wodę pitną dla Warszawy, retencjonowaniu wód rzeki Narew i Bug oraz celom rekreacyjno-wypoczynkowym.