close

LABiB to społeczność osób, które dostrzegają potencjał bibliotek i chcą go rozwijać będąc aktywnymi przewodnikami tego procesu. Działają, mają pomysły, realizują projekty. Chcą zaszczepić entuzjazm w innych.

Od stycznia 2019 działamy jako “Stowarzyszenie LABiB”. Członkowie Stowarzyszenia projektują działania wspierające środowisko bibliotekarskie oraz kontynuują projekty, które rozpoczęto w latach ubiegłych, a które okazały się dużym sukcesem.

Wśród naszych projektów znajdują się:

– BiblioLABy – lokalne zjazdy bibliotekarzy

konkurs „Re-Animuj się”, w ramach którego Ambasadorowie LABiBu prowadzą szkolenia dla bibliotek będących laureatami konkursu: Konkurs „Re-Animuj się!” rozstrzygnięty – nagrody trafią do 27 bibliotek

– projekt “Praktyka dla praktyka” polegający międzybibliotecznych wymianach pracowników

– “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” – cykl webinariów i artykułów dotyczących tematów bliskich bibliotekarzom.

LABiB to również portal społecznościowy stworzony dla ludzi pracujących w społecznościach lokalnych, nastawiony na wymianę praktycznej wiedzy i pomnażanie pomysłów. Portal daje możliwość zainspirowania się działaniami innych oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami. Stanowi przestrzeń spotkań, poszukiwania rozwiązań i wspólnych eksperymentów. www.labib.pl

Dla kogo jest LABiB?
LABiB jest dla osób, które wierzą, że dzielenie się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem jest wartością. Dla osób, które chcą wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu. LABiB tworzą bibliotekarze i inne aktywne osoby, którym bliska jest idea nowoczesnej biblioteki wychodzącej naprzeciw różnorakim potrzebom lokalnych społeczności.

Zarejestruj się i dziel się wiedzą, mnóż pomysły!
www.labib.pl