close

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest główną, publiczną biblioteką województwa małopolskiego, która nie tylko gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory czy pośredniczy w wypożyczaniu międzybibliotecznym ale również wspiera merytorycznie sieć samorządowych bibliotek publicznych w Małopolsce.

Jej oferta obejmuje około 500 tysięcy różnorodnych zbiorów. Czytelnicy znajdą tutaj nie tylko książki i czasopisma ale również filmy i muzykę na płytach analogowych, CD czy DVD, książkę „mówioną” i brajlowską, dokumenty życia społecznego, nuty, mapy, gry planszowe i komputerowe. Wypożyczyć tu można także czytniki ebooków. Zakres tematyczny zbiorów jest uniwersalny z przewagą piśmiennictwa humanistyczno – społecznego.

WBP w Krakowie oferuje użytkownikom 400 miejsc do pracy w czytelniach zapewniając dostęp do katalogowych i pełnotekstowych baz elektronicznych zarówno na miejscu jak i on-line.

Na terenie Biblioteki znajduję się kawiarnia i lunch bar, dzięki czemu czytelnicy mają możliwość zadbania o strawę nie tylko duchową, bez odrywania się od nauki.