close

Dział Organizacji i Promocji Wydarzeń Kulturalnych WBP w Krakowie

Pracuję na stanowisku plastyka. Do moich obowiązków należy:

  • oprawa plastyczna wszystkich wystaw organizowanych w Bibliotece (średnio rocznie około 50 wystaw)- od kontaktu z autorem i oceny artystycznej ekspozycji, po projekt i przygotowanie plakatów, slajderów na stronę i FB. przeprowadzenie wernisażu; 
  • przygotowanie i wizualnych form informacji (napisów, przekładek do księgozbiorów, ulotek do bieżących wydarzeń w bibliotece, warsztatów, slajderów do wydarzeń w Bibliotece, plakatów, kolorowanek itp)
  • projekty i przygotowanie do druku toreb reklamowych, koszulek, gadżetów reklamowych Biblioteki, przypinek
  • oprowadzanie wycieczek po Bibliotece
  • udział w wydarzeniach realizowanych przez Dział (Lotna Czytelnia, wydarzenia plenerowe)
  • udział jako juror w konkursach plastycznych – głownie dla dzieci

Jestem plastykiem i bibliotekarzem. Uważam, że te dwa zawody można świetnie łączyć i praca w bibliotece daje tutaj ogromne możliwości.  Jestem też wciąż ciekawa nowych wyzwań, a pracując w bibliotece partnerskiej mam nadzieję na zmierzenie się z nowymi działaniami. Wierzę, że da mi to możliwości do dalszej własnej kreatywności. Uważam, że przenosząc się na inny grunt nie tylko możemy szukać nowych pomysłów na pracę na własnym terenie, ale też integrujemy się z innymi bibliotekarzami. Możemy przyjrzeć się ich pracy i realiom, w których działają. Jestem ciekawa nowych doświadczeń, a jako osoba kreatywna i pełną zapału potrzebuję też “nowego zastrzyku” pomysłów. Być może zdobyte doświadczenia na podobnych – plastycznych i promocyjnych polach działania instytucji partnerskiej pozwolą mi na dalsze spełnianie się w tym zawodzie.

Pracuję w Dziale Organizacji i Promocji Wydarzeń Kulturalnych. Zajmuję się szeroko rozumianą promocją Biblioteki i czytelnictwa, koordynuję wydarzenia w Bibliotece (wystawy, festiwale /Targi Książki w Krakowie, Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”/ spotkania autorskie, warsztaty, realizacja akcji plenerowych Rajska w Plenerze, Rajska na Wakacjach, Lotna Czytelnia, promocją wydarzeń w mediach (facebook, instagram).

Pracując w WBP w Krakowie zyskasz doświadczenie w pracy nad przygotowaniem wizualnych form informacji, będziesz mogła/mógł brać udział w projektowaniu toreb reklamowych, koszulek, gadżetów, poznasz programy graficzne służące do projektowania materiałów. Będziesz mogła/mógł współtworzyć wydarzenia kulturalne, literackie, czytelnicze realizowane przez WBP. Zyskasz niebagatelne doświadczenie pracy przy organizowaniu wystaw, kontaktów z artystami i przeprowadzisz niejeden wernisaż.