close

Portal sbp.pl objął patronatem nasz program.

Portal sbp.pl jest ogólnopolską platformą komunikacji, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz edukacji bibliotekarzy z wszystkich rodzajów bibliotek, a także pracowników i studentów kierunków branżowych związanych z działalnością biblioteczną.

Wspiera i promuje inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (SBP), jednej z największych organizacji społecznych w kraju, o ponad stuletniej tradycji działania i niepodważalnym wkładzie w tworzenie i rozwój polskiego dziedzictwa kulturowego.

Portal działa od 2010 r. dostarczając codziennie informacji o podejmowanych w kraju i za granicą działaniach na rzecz promocji czytelnictwa, bibliotek, umacniania rangi zawodu bibliotekarza w kreowaniu społeczeństwa wiedzy. Portal odwiedza miesięcznie ok. 17 tys. użytkowników poszukujących informacji przydatnych w praktyce bibliotecznej oraz doskonaleniu zawodowym. W e-sklepie mają oni możliwość zakupu najnowszych publikacji SBP dot. różnych aspektów bibliotekarstwa (m.in. wykorzystania nowych technologii, zarządzania, prawa autorskiego, animacji czytelnictwa), a w zakładce poświęconej czasopismom zapoznanie się z treścią bieżących miesięczników branżowych („Bibliotekarz”, „Poradnik Bibliotekarza”) oraz periodyków naukowych („Przegląd Biblioteczny”, „Zagadnienia Informacji Naukowej”). Większość publikacji z lat wcześniejszych dostępna jest bezpłatnie w Archiwum Cyfrowym. Na portalu działa także serwis informacyjny oraz prowadzona jest rekrutacja na szkolenia stacjonarne i e-learningowe, związane z wykorzystaniem nowych technologii, ochroną danych osobowych, profesjonalną obsługą czytelników, marketingiem itp.  Portal dostarcza także informacji o ofertach pracy i staży dla bibliotekarzy w kraju i za granicą, promuje inicjatywy podejmowane przez bibliotekarzy, księgarzy i wydawców.

Odwiedź portal sbp.pl, zainspiruj się i działaj! Zapraszamy na www.sbp.pl