close

W zbiorach Biblioteki Gdynia znajduje się ok. 466 tysięcy książek oraz publikacje elektroniczne. Oprócz tradycyjnych zbiorów udostępniane są też audiobooki, czytniki książek elektronicznych, płyty winylowe, komiksy, gry planszowe, książki-zabawki, filmy, muzyka oraz nuty. Czytelnicy Biblioteki Gdynia skorzystać mogą także ze sprzętu muzycznego – gitary i pianina, wydruku 3D.

To jednak nie wszystko!

Biblioteka jest miejscem dla każdego. Użytkownicy mogą skorzystać z bogatego programu edukacyjnego i kulturalnego, na który składają się warsztaty plastyczne i teatralne, zajęcia z robotyki, zajęcia językowe, koncerty, spektakle, zajęcia wakacyjne i zimowe, zabawy z PlayStation Move, spotkania Fundacji Mamy z Morza czy zajęcia w Pracowni Biblioterapeutycznej. W wybranych filiach działa Dyskusyjny Klub Książki oraz Klub Filmowy. W placówkach odbywają się spotkania z autorami książek (np. w ramach cyklu “Pierwsze czytanie”, podczas którego pisarze czytają fragmenty niepublikowanych tekstów), spotkania z podróżnikami i ciekawymi osobistościami, a także konwent fantastyki Pasja MiniCon.

Biblioteka w Gdyni jako jedna z pierwszych placówek otworzyła filię bez tradycyjnej lady bibliotecznej, w której znajdują mobilne stanowiska bibliotekarskie oraz self-check – urządzenie do samodzielnego wypożyczania i zwracania książek. Do dyspozycji czytelników jest także memory lab (punkt do digitalizacji prywatnych zbiorów czytelników) oraz książkomat zapewniający dostęp do wypożyczeń i zwrotów książek po zakończeniu pracy biblioteki.

Biblioteka Gdynia jest organizatorem programu “Praktyka dla praktyka” oraz branżowej ogólnopolskiej (nie)konferencji dla bibliotekarzy “Kierunek-Wizerunek”.

Zobacz co u nas na www.bibliotekagdynia.pl