close

Oddział dla dzieci i młodzieży – MBP w Jaśle

Jestem pracownikiem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Oprócz codziennej pracy bibliotekarskiej (udostępnianie zbiorów, obsługa czytelników, rejestrowanie nowych użytkowników, zbieranie informacji o ich potrzebach czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży itd.) zajmuję się przygotowywaniem i prowadzeniem zajęć dla dzieci 6-10 lat odbywających się w ramach cotygodniowych spotkań cyklicznych w okresie roku szkolnego, wakacji i ferii, lekcji z edukacji medialnej dla klas 4-8 SP oraz zajęć prowadzonych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.  Prowadzę Dyskusyjny Klub Książki „Zgrozomaniacy” dla młodzieży 11-13 lat. Koordynuję akcję Mała Książka Wielki Człowiek.

Przygotowuję plakaty i grafiki w Corel Draw oraz w programie Canva, promujące wydarzenia biblioteczne, a także teksty informujące o planowanych imprezach i relacje z wydarzeń. Promuję działalność Biblioteki w obszarach i za pośrednictwem kanałów adekwatnych do odbiorców dziecięcych i młodzieżowych (m.in. grafika, media społecznościowe, redagowanie tekstów, współorganizowanie akcji czytelniczych, przygotowywanie wystaw i wystawek).

Wybierając praktykę na tym miejscu pracy dowiesz się jak funkcjonuje nasz Oddział dla Dzieci i Młodzieży, poznasz nasze metody działania w zakresie edukacji czytelniczo-medialnej, sprawdzisz w jaki sposób promujemy czytelnictwo wśród mieszkańców Jasła i okolic, przekonasz się jaka panuje u nas atmosfera oraz ile pozytywnej energii i interesujących pomysłów wnoszą do naszej Biblioteki pracownicy oraz nasi bywalcy.