close

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie to dobre miejsce na praktykę dla praktyka!


Jesteśmy największą szczecińską instytucją kultury. W 34 filiach udostępniamy książki, audiobooki, czasopisma, filmy, a także e-booki i inne publikacje elektroniczne. Oferujemy też bezpłatny dostęp do komputerów i internetu. A to nie wszystko.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie to nie tylko instytucja kultury, która może się pochwalić szeroką ofertą usług – to przede wszystkim przestrzeń sprzyjająca odkrywaniu historii zaklętych w książkach, których magię codziennie odkrywamy przed naszymi Czytelnikami.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaczęła działać w 1995 roku. Co roku remontowaliśmy kolejne filie, wprowadzaliśmy nowe rozwiązania i usługi, stawaliśmy się bardziej nowocześni.
Zwieńczeniem tych starań było otwarcie w 2014 roku filii ProMedia, w której, oprócz nowości książkowych, do dyspozycji Czytelników oddajemy audiobooki, filmy i seriale. Ponadto zyskaliśmy w niej przestrzeń, w której możemy zaprosić mieszkańców Szczecina do udziału w niezwykłych
spotkaniach autorskich, warsztatach, pokazach filmowych. To nie jest nasze ostatnie słowo. Trwają prace nad powstaniem kolejnych nowoczesnych filii.

Nasze filie odwiedza co roku około 500 tysięcy osób, które wypożyczają około miliona dokumentów
różnego typu. Prenumerujemy czasopisma, zapewniamy dostęp do internetu i komputery do samodzielnej pracy, umożliwiamy dostęp do baz elektronicznych, takich jak Legimi czy Ibuk Libra.
Organizujemy spotkania autorskie, prelekcje, wykłady, wystawy, a także zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Więcej tutaj: https://mbp.szczecin.pl/o-nas/

Nasz sztandarowy projekt to festiwal literatury non fiction „OKOlice Literatury”
25-27 września 2020 zapraszamy na drugą edycję festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction „OKOlice Literatury”. Tematem przewodnim tej edycji będą granice i pogranicza. W ciągu trzech dni festiwalowych (piątek-niedziela) zaprosimy uczestników w różnym wieku (dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów 60+) do trzech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, na piętnaście ujętych w bloki tematyczne wydarzeń. Zaplanowaliśmy cztery spotkania autorskie z twórcami literatury faktu i aż sześć paneli dyskusyjnych z udziałem autorów i ekspertów. Trzy spośród
wydarzeń będą tłumaczone na język migowy. Na uczestników czekają też dwa wydarzenia towarzyszące: spacer tematyczny i spektakl teatru stolikowego. Dla dzieci przygotowaliśmy interaktywne spotkanie autorskie, warsztaty pisarskie, a dla młodszej młodzieży warsztaty literacko-
graficzne.
O poprzedniej edycji festiwalu przeczytacie tutaj.