close

Festiwal Miasto – Słowa, Biblioteka Gdynia

Festiwal Miasto Słowa corocznie towarzyszy Nagrodzie Literackiej Gdynia. Tegoroczny odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. W planie spotkania z czołowymi polskimi twórcami i tłumaczami literatury, słuchowiska i występy z udziałem najważniejszych polskich aktorów.

W czasie festiwalu można wziąć udział w dyskusjach z nominowanymi do nagrody: Barbarą Klicką, Dorotą Kotas, Katarzyną Michalczak, Wojciechem Nowickim, Radkiem Rakiem w kategorii proza; Michałem Milczarkiem, Pawłem Piotrem Reszką, Agatą Sikorą, Pawłem Sitkiewiczem, Urszulą Zajączkowską w kategorii esej; Tomaszem Bąkiem, Konradem Górą, Moniką Lubińską, Marcinem Mokrym, Joanną Oparek w kategorii poezja oraz Wawrzyńcem Brzozowskim, Leszkiem Engelkingiem, Grzegorzem Franczakiem, Beatą Kubiak Ho-Chi i Piotrem Sommerem w kategorii przekład.

Festiwalowi towarzyszy także część warsztatowa dla dzieci wokół literatury dotykającej najważniejszych problemów najmłodszych oraz animacje dla dzieci. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu Miasto Słowa jest Gala Nagrody Literackiej w Gdynia, w czasie której poznajemy laureatów nagrody w czterech kategoriach. W tym roku zaplanowana jest na piątek, 28 sierpnia.

Chcemy zaprosić praktyka do uczestnictwa w Festiwalu w dniach 26-28 sierpnia (środa-piątek) 2020 roku, celem uczestnictwa w wydarzeniu specjalnym jest zdobycie doświadczenia w organizacji wydarzeń promocyjnych, poprzez możliwość włączenia się w prace organizacyjne i przebieg wydarzenia.