close

Biblioteka Publiczna w Kokoszkowach, to instytucja kultury Gminy Starogard Gdański, na którą składają się: biblioteka oraz 5 punktów bibliotecznych (trzy w świetlicach wiejskich, jeden w hospicjum oraz jeden specjalistyczny o tematyce słowiańskiej. Poza biblioteką w gminie funkcjonuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Grodzisko Owidz, Muzeum Mitologii Słowiańskiej i ponad 20 świetlic wiejskich.

Każdego dnia obsługujemy kilkudziesięciu, a czasem kilkuset młodych czytelników (dzieci i młodzież) oraz sporą grupę dorosłych i seniorów. Odbiorcy biblioteki są bardzo różnorodni, zarówno pod względem profesji i wykształcenia, jak i potrzeb czytelniczych. Posiadamy blisko 20 tys. książek, prenumerujemy ponad 20 tytułów czasopism oraz udostępniamy kilkadziesiąt gier analogowych. Nie naliczamy kar, u nas wypożyczysz nawet kilkanaście książek jednocześnie, a jak nie znajdziesz najnowszego tytułu, to udostępnimy Ci go w Legimi razem z czytnikiem.

Uznajemy bardzo szeroką definicję instytucji kultury. Uważamy, że wszystko co prowadzi do rozwoju kulturalnego, emocjonalnego czy osobistego, leży w naszych kompetencjach. Prowadzimy niestandardowe lekcje biblioteczne, aktywne spotkania autorskie, dojrzałe warsztaty skierowane tylko do osób dorosłych oraz niedojrzałe warsztaty, adresowane do młodych. Wykorzystujemy takie formy i metody jak: TeamUp, HeART, Klanza, questy, podchody stacjonarne, kodowanie i programowanie, STEAMy, doradztwo zawodowe, coaching, mentoring, tutoring i wiele innych.

Więcej znajdziesz w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/bibliotekakokoszkowy