close

Biblioteka Publiczna w Kokoszkowach

Jak być dyrektorem i bibliotekarzem jednocześnie? Jak realizować kilka projektów, mając do dyspozycji 1,5 osoby? Przyjedź, a się dowiesz 🙂

Tutaj spotkasz Marcina, który o swojej pracy pisze tak:

Codziennie nasze 100 m2 odwiedza od 30 do… 300 osób, a wszystko dlatego, że Biblioteka, mimo że mała, gminna i publiczna, to mieści się przy budynku szkoły.

Jest nas całe 1,5 etatu, w tym dyrektor i bibliotekarka, ale dzięki kilku projektom rocznie, nasz zespół zasilają mega eksperci, animatorzy, trenerzy, facylitatorzy i… a z resztą – poznasz ich sam(a)!

Niech Cię nie zwiedzie niewielka powierzchnia, niezbyt liczny zespół czy mała miejscowość – u nas poza klasycznym gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem, poznasz i doświadczysz wielu metod pracy z czytelnikiem. Umiemy w kreatywne lekcje biblioteczne, podchody stacjonarne, warsztaty rozwojowe, majsterkowanie STEAM, sesje TeamUp, warsztaty Heart, spotkania eko, wykłady edukacyjne, konstrukcje lego, programowanie i kodowanie Photonów, Ozobotów, Genibotów, rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość, a nawet doradztwo zawodowe i wsparcie organizacji pozarządowych. Nie ma grupy, z jaką byśmy nie pracowali, jednak… mamy talent do pracy z młodzieżą, robimy to często i na różne sposoby, uczymy też tego innych bibliotekarzy. 

Jeśli Cię to interesuje, to możemy zgłębić również temat zarządzania placówką i zespołem, księgowości, kadr, pisania, realizacji i rozliczania projektów, optymalizacji pracy biurowej i raportowania, grafiki komputerowej, public relations i wiele innych obszarów.

A po pracy… możemy zwiedzić Kociewie, pojechać nad morze, nawiedzić sąsiednie instytucje kultury, ukończyć lokalny quest, pójść na basen, wypić kawę (codziennie gdzie indziej) 🙂
Praca w bibliotece, to nie jedyne czym się zajmuję. Mogę pokazać Ci fragment swojego świata – bywam trenerem, prowadzącym warsztaty, animatorem, koordynatorem centrum organizacji pozarządowych, lokalnym przewodnikiem, coachem i doradcą zawodowym, a nawet kucharzem i cukiernikiem.

*Z uwagi na niewielką obsadę, przyjmę Cię osobiście, oddam swoje biurko i pokażę bibliotekę od podszewki, a przyjadę do Ciebie w innym terminie.