close

W zbiorach Biblioteki Gdynia znajduje się ok. 466 tysięcy książek oraz publikacje elektroniczne. Oprócz tradycyjnych zbiorów udostępniane są też audiobooki, czytniki książek elektronicznych, komiksy, książki-zabawki, filmy, muzyka oraz nuty. Czytelnicy Biblioteki Gdynia skorzystać mogą także ze sprzętu muzycznego – gitary i pianina, a także z wydruku 3D. Biblioteka w Gdyni jako jedna z pierwszych placówek w Trójmieście dodała do swoich zbiorów także gry planszowe, które bawią i uczą.

To jednak nie wszystko!

Biblioteka jest miejscem dla każdego, a szczególną troską otacza dzieci i rodziców oraz młodzież. Mogą oni korzystać z bogatego programu edukacyjnego i kulturalnego, na który składają się warsztaty plastyczne i teatralne, zajęcia z robotyki, koncerty, spektakle, lekcje biblioteczne, zajęcia wakacyjne i zimowe, zabawy z PlayStation Move, spotkania Fundacji Mamy z Morza czy zajęcia w Pracowni Biblioterapeutycznej.

Ofertę dla siebie znajdą także seniorzy. W wybranych filiach działa Dyskusyjny Klub Książki oraz
Klub Filmowy. Ponadto w placówkach odbywają się spotkania z autorami książek (np. w ramach cyklu „Pierwsze czytanie”, podczas którego pisarze czytają fragmenty niepublikowanych tekstów), spotkania z podróżnikami i ciekawymi osobistościami. 

Biblioteka Gdynia jest organizatorem programu „Praktyka dla praktyka” oraz branżowej ogólnopolskiej (nie)konferencji dla bibliotekarzy „Kierunek-Wizerunek”.

Zobacz co u nas na www.bibliotekagdynia.pl